Fotokniha ten nejlepší dárek

Fotokniha ten nejlepší dárek

Koupit k Vánocům ten správný dárek, udělat radost, to je vždy těžké. Jako fotograf jsem tak trochu předurčen, aby mé dary souvisely s fotografií. Mám velkou radost, když darovanému vykouzlí můj dárek úsměv na rtech či propuknou emoce, které nejdou zastavit. A to se také stalo letošní Vánoce.

Jako dárek jsem vybral fotoknihu od Saal digital (http://www.saal-digital.cz/fotokniha). Knihu jsem nechával až na poslední chvíli, do Vánoc zbývalo už jen asi deset dní a já byl čím dál netrpělivější, zda stihnu knihu vytvořit, odeslat a zda přijde včas. Pustil jsem se do díla. Ponejprve jsem nainstaloval aplikaci Saal Designer.
Očekával jsem, že to bude složité, neměl jsem ani připravené fotografie, musel jsem tedy vybírat fotografie jednotlivě, což jak jsem záhy zjistil zbytečně prodlužuje práci. První překvapení byla jednoduchost s jakou šlo vkládat fotografie do připravené šablony. Stačí vybrat složku, kliknout na vybranou fotografii a přetáhnout ji do šablony. Šablon je k dispozici několik, anebo můžete vkládat fotografie do zcela prázdné stránky a editovat přímo až na stránce. Pokud nemáte celostránkové fotografie, můžete vybrat pozadí podle svého gusta, k dispozici je několik desítek možností. Po pravdě nejlépe stejně vypadá obyčejné bílé pozadí. Já si vybral celostránkové fotografie, takže jsem otázku pozadí neřešil.

Ovládání a navigace je intuitivní a jednoduché. Pokud chcete fotografie doplnit textem není problém. Když máte všechny stránky zaplněné a vaše kniha je hotová, stačí nechat systém zkontrolovat váš projekt, která vás upozorní na případné nedostatky, jako např. prázdné stránky. Pak už stačí pouze jediné, knihu objednat.

Asi největší překvapení bylo, když kniha přišla po 8 dnech !! Nadšen jsem však byl nejen z rychlosti s jakou kniha dorazila, ale především z kvality zpracování. Vytvořil jsem knihu s lesklým a tvrdým papírem a byla to dobrá volba, protože výsledek předčil veškerá má očekávání. Hotová kniha je vskutku nádherná a jako dárek udělala obrovskou radost.

Již jsem měl možnost vytvořit několik podobných fotoknih, ale fotokniha od Saal digital je to nejlepší co jsem měl možnost vidět.

Napište váš názor

Komentář
Your Name*
Your Webpage